Wykładziny dywanowe są trwałe, utrzymują ciepło i dobrze pochłaniają dźwięki. Nic dziwnego, że stosuje się je w biurach, salach konferencyjnych, hotelach czy też w przedszkolach. W dodatku są bardzo odporne na wgniecenia i gdy spadnie na nie coś ciężkiego, nie pozostanie żaden ślad.

Wykładziny dywanowe pokochały biurowce i mniejsze biura, gdzie są przyjmowani klienci. Niestety z wykładziną dywanową jest jeden poważny problem — jak ją wyczyścić, gdy się zabrudzi?

A zabrudzi na pewno, zwłaszcza gdy jest używana przez kilkadziesiąt godzin w tygodniu. Powstają zabrudzenia od butów, zacieki, plamy po rozlanych kawach i herbatach, tłuste plamy.

Pierwsza myśl — wyprać wykładzinę samemu

Oczywiście nie zabronimy Ci tego, a nawet podpowiemy, jak to zrobić. Najpierw porządnie odkurz wykładzinę, żeby zebrać kurz i inne nieczystości, które mogą utrudniać czyszczenie wykładziny. Dopiero potem możesz zabrać się za pranie wykładziny. Do wyboru masz szczotkę lub gąbkę.

Jednak od razu Ci podpowiemy, że stracisz przy tym dużo czasu, energii i efekt Cię nie usatysfakcjonuje.

Przy okazji zbyt mocno zamoczysz wykładzinę, która będzie schła przez wiele długich godzin, a to doskonała okazja dla wszelkich bakterii i grzybów, żeby się w niej osiedlić.

Lepsza myśl — niech specjaliści wypiorą wykładzinę dywanową

Wybór firmy do prania wykładzin dywanowych to wygoda dla Ciebie. Umawiacie się na konkretny termin i pracownicy firmy przyjeżdżają z profesjonalnymi urządzeniami do prania wykładzin dywanowych. Dzięki nim usuwają wszystkie zanieczyszczenia i trudne plamy.

Specjaliści stosują chemię, która doskonale radzi sobie z zabrudzeniami, ale zabija też roztocza, drobnoustroje i bakterie. W dodatku wykorzystywana chemia jest bezpieczna dla zdrowia, środowiska i posiada ważne certyfikaty.

Dzięki specjalistycznym maszynom nie ma ryzyka przemoczenia wykładziny i skraca czas jej schnięcia. Dla Ciebie to wygoda, bo nie musisz zamykać biura na cały dzień.

Czy wynajmować firmę tylko do prania wykładzin dywanowych?

Firmy, które zajmują się praniem wykładzin dywanowych, mają w swojej ofercie dodatkowe usługi, jak czyszczenie tapicerek czy sprzątanie biur.

Pomyśl, czy nie warto zlecić dodatkowych usług. Dzięki jednej firmie będziesz mieć czyste biuro, w którym nie tylko przywitasz swoich klientów, ale również zadbasz o swoich pracowników, ich zdrowie i produktywność.

Czy umawiać się na cykliczne pranie wykładzin dywanowych?

Niestety jednorazowe pranie wykładzin dywanowych nie spowoduje, że Twoja wykładzina będzie już na zawsze wyglądać jak nowa. Minie kilkanaście tygodni i wykładzina ponownie będzie potrzebowała wyczyszczenia.

Jeśli zależy Ci, żeby wnętrze Twojego biura godnie reprezentowało Twoją firmę przed klientami, to cykliczne spotkania ze specjalistyczną firmą Cię nie ominą.

Pewnie zapytasz — jak często? Wszystko zależy od rodzaju wykładziny, im dłuższe runo, tym częściej, bo ono brudzi się najszybciej.


Potrzebujesz wyczyszczenia wykładziny, ale nie wiesz, ile to będzie kosztować? Umów się na bezpłatną wycenę u siebie i zdecyduj.


Zalety prania wykładziny dywanowej

1. Lepiej pracuje się w posprzątanym pomieszczeniu

Tyczy się to nie tylko uporządkowanego biurka, opróżnionego kosza na śmieci, czy wyczyszczonego z kurzu komputera, ale również czystej wykładziny. Nikt nie lubi chodzić po brudnej, poplamionej wykładzinie. Twoi pracownicy również.

Dzięki czystości w biurze Twoi pracownicy chętniej przychodzą do pracy, ale też lepiej wykonują swoje obowiązki, co przekłada się na Twoje przychody.

2. Oddychasz lepszym powietrzem

Nie musimy mówić, że zaniedbane przez lata wykładziny mają w sobie sporo kurzu, które uwielbiają roztocza. Nie, ten kurz nie osadza się na wierzchu włosia, on wchodzi głęboko w strukturę wykładziny i tam gromadzi się przez wiele długich lat.

Już nie wspomnimy o tym, że poplamiona wykładzina zwyczajnie źle wygląda.

3. Zadbana wykładzina dywanowa = dobry wizerunek firmy

Jak już jesteśmy przy wyglądzie wykładziny, to gdy klient przyjdzie do Twojej firmy, gdzie wykładzina nie była prana od lat, to o czym sobie pomyśli? Nawet wyszukany wystrój z najnowszych katalogów aranżacji wnętrz na nic się zda, jeśli wykładzina będzie wyglądać, jakby ktoś rzucał się błotem.

Jeśli w swoim biurze przyjmujesz klientów, to nie masz opcji, musisz zadbać o wykładzinę. Niezbyt profesjonalnie wygląda plama rozlanej kawy przy Twoim biurku, gdy rozmawiasz z klientem o ważnym projekcie. Ta plama na pewno będzie odwracać uwagę klienta.

Dzięki wykładzinom dywanowym hotele, biura, czy sale konferencyjne wyglądają przytulniej i tłumią hałasy. W dodatku można na nich umieścić logo firmy lub dowolny wzór. Estetyczne i bardzo trwałe, wymagają regularnego czyszczenia, by cieszyły przez wiele lat.

Na szczęście jesteśmy my, firma DAMART, która szybko i skutecznie rozprawi się z każdym zabrudzeniem na Twojej wykładzinie dywanowej. Działamy na terenie województwa łódzkiego, głównie w Łodzi, Zgierzu, Ozorkowie, Łęczycy, Głownie, Piątkach i Łowiczu.

Z jakimi plamami mamy się dla Ciebie rozprawić?